Kibernetinis ir informacinis saugumas – viena iš svarbiausių Lietuvos Nacionalinio saugumo strategijos krypčių. Didelis dėmesys jai skiriamas, norint užkirsti kelią nedraugiškų valstybių ar pavienių asmenų skleidžiamai melagingai informacijai, skatinamai neapykantai, susiskaldymui ar net karo propagandai. Gąsdinant, meluojant, iškreipiant istorinę atmintį siekiama sėti susipriešinimą, sukelti paniką, žadinti nepasitikėjimą bei nepasitenkinimą vieni kitais ir Lietuvos valstybe.

Tačiau kibernetinio ir informacinio saugumo didinimas šiandien svarbus turi būti ne tik valstybės institucijoms. Užtikrinti savo ir savo artimųjų saugumą internete turime išmokti kiekvienas. Vagystės, klasta, užgauliojimai, sukčiavimas – visa tai, ko esame įpratę saugotis tikrame gyvenime, šiandien persikėlė į virtualią erdvę, kurioje praleidžiame itin daug laiko.

Internetu naudotis, jame žaisti ir mokytis nori vis jaunesnio amžiaus vaikai; vis daugiau žmonių jame ieško pažinčių ar palaiko romantiškus santykius; virtualioje erdvėje perkame ir parduodame, jai patikime svarbiausius savo asmeninius duomenis. Susimokėti mokesčius, apsipirkti ir sužinoti naujienas internete renkasi ir vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių.

Tačiau ar tikrai žinome, kaip visa tai daryti saugiai? Kaip pažinti grėsmes ir jų išvengti?

„Sustiprink imunit@ą!“ – tai informacinė kampanija, skirta išmokti rūpintis vieni kitų saugumu. Tėvai čia ras informacijos, kaip paruošti vaikus saugiam naudojimuisi internetu, jauni žmonės – patarimų, kaip padėti vyresnio amžiaus tėvams ar seneliams išvengti sukčių.

Sustiprinkite savo ir artimųjų imunitetą – internetu naudokimės saugiai.

Kampaniją organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.