Kuri pramogų pasaulio antraštė yra netikra?
Žymi atlikėja dalinasi metodu, kaip išsigydyti koroną
Artur gyvenimo istorija stebina daugelį: kaip iš lieso ir savimi pasitikinčio vaikino tapo tikru svajonių vyru?
Keistos vestuvių tradicijos iš viso pasaulio: nuo draudimo naudotis tualetu – iki spjaudymo ant nuotakos
Pramogų pasaulio žvaigždės dažnai dalijasi įvairiais savo gyvenimo momentais. Bet kai kalba pasisuka apie sveikatą ir ligas, informaciją reikėtų vertinti labai atidžiai. Jei internete pastebite naujienas, kuriose žinomi veidai neva rekomenduoja vaistus ar gydymo metodus, nepulkite pasitikėti tuo, ką matote.
Žinomi pramogų pasaulio asmenys dažniausiai neturi medicininio išsilavinimo, tad jų pasisakymai gali būti interpretuojami kaip nuomonė, o ne faktai. O dalinantis patarimais apie sveikatą, svarbu atsiminti, kad žmonės yra labai skirtingi, ir kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam.
Jei nerimaujate dėl savo sveikatos, atminkite, kad tik gydytojas gali diagnozuoti, paskirti gydymą, nes yra geriausiai susipažinęs yra su konkretaus asmens sveikatos būkle.
Kuri verslo naujienų antraštė yra netikra?
Jackas Ma nuverstas nuo sosto: Kinija turi naują turtingiausią žmogų
Karantinas atvėrė kelius naujiems verslams: pradėkite savo su labai maža investicija
Tokių skaičių Lietuvoje nebuvo matyti jau dešimtmetį: atidėta tragedija ar pagalba verslui
Naujienų portalai įprastai apžvelgia verslus ir jų situaciją šalyje bei pasaulyje. Bet jei susidūrėte su naujiena, kuri tiesiogiai siūlo konkretų pasiūlymą ir kviečia investuoti – verta sunerimti. Verslas nėra loterija, kur pakanka įsigyti laimingą bilietą. Verslo startas reikalauja daug strateginio planavimo, ir pirmųjų investicijų. Žinodami tai, sukčiai mėgsta pažadėti lengvesnį ir pigesnį kelią.
Įprastai, jie užkabina išskirtinai geru pasiūlymu, tuomet prašo pradinės investicijos, o ją gavę, tiesiog dingsta. Arba kartais ima prašyti dar pinigų, neva susidūrė su netikėtais sunkumais, bet dar viena maža investicija ir viskas tuoj grįš į savas vėžes.
Jei tikrai svarstote pradėti savo verslą, nebijokite apie tai pasikalbėti su specialistais. Pagalbos ir patarimų galite sulaukti Užimtumo tarnyboje arba programoje „Versli Lietuva“.
Kuri sporto naujienų antraštė yra netikra?
Klaidose paskendęs „Neptūnas“ vietą Čempionų lygoje užleido baltarusiams
Žymus krepšininkas prekiauja iš Amerikos atsivežtais vaistais nuo koronaviruso
Džokovičius vis dar sapnuoja košmarus apie sužeistą teisėją: niekada to nepamiršiu
Žmonės mėgsta sportininkus. Jie atrodo įkvepiantys ir sektini pavyzdžiai. Dėl to jų atvaizdai dažnai būna panaudojami melagienose. Sukčiai nori jus įtikinti melaginga informacija, ir dėl to ją pateikia kaip žinomo sportininko citatą, nes visuomenė tą žmogų jau žino, ir dėl to yra linkę lengviau pasitikėti.
Bet net jei pasitikite savo mėgstamu sportininku, neskubėkite pasitikėti straipsnyje matoma jo pavarde. Gali būti, kad tekste minimos citatos sportininkas niekada nesakė, o jo pavardė buvo panaudota tik kaip jaukas užkabinti jūsų dėmesį.
Kuri mokslo naujienų antraštė netikra?
Vaistai nuo viruso jau išrasti, tik farmacininkai tai slepia.
Koronaviruso baimę keičia pyktis: antrąją suvaržymų bangą ištverti būtų dar sunkiau
Dietologė išvardijo 5 košių rūšis, kurių nauda – didžiulė: kitos tik augins svorį arba tuštins piniginę
Žmonės baiminasi naujos nepažįstamos ligos, ir ieško informacijos, kaip apsaugoti save ir artimuosius. Dėl to visos su tuo susijusios naujienos yra itin aktualios. Tuo pasinaudoti suskubo ir melagienų kūrėjai. Kadangi viruso tema yra aktuali, pasinaudojant ja bandoma sukurti dar daugiau kontroversijos ir baimės, taip siekiant didinti žmonių nepasitikėjimą ir nepasitenkinimą valdžia.
Kuri politikos naujienų antraštė netikra?
Lietuvoje lankysis NATO karinio komiteto pirmininkas
Savivaldybės ketina pačios spręsti, kur kaukių nešiojimas bus privalomas, o kur ne
Kiek kainuoja laisvė arba kodėl 1 milijardas gynybai yra labai mažai
Netikra informacija siekiama klaidinti, provokuoti, įtikinti nebūtais dalykais. Vieni melagienų straipsniai gali teisinti ir aukštinti priešiškai nusiteikusias valstybes, o kiti gali skatinti žmones nusivilti savos valstybės institucijomis ar jų sprendimais.
Tad pamatę sensacingą antraštę, kurioje kritikuojami valstybės sprendimai, atidžiai įvertinkite tokios publikacijos patikimumą. Kas ją parašė, kur ja dalijamasi, ar joje yra realių faktų, ar citatų. Jei tekste neva cituojamas valstybinės institucijos pranešimas, apsilankykite tos institucijos internetinėje svetainėje ir įsitikinkite, ar toks pranešimas tikrai egzistuoja.