Kuri pramogų pasaulio antraštė yra netikra?
Linas Adomaitis apie į socialinius tinklus keliamas vaikų nuotraukas: „Nedėti – neįmanoma“
Vidas Bareikis atskleidė, kur investavo į kriptovaliutas. Sužinokite, kiek jis uždirbo
Andrius Tapinas neria į dar vieną veiklą: vadovaus populiariam sostinės barui
Pamatę naujienas apie investicijas, būkite itin atidūs. Naudingais patarimais gali pasidalinti bankai ar investiciniai fondai, bet jei antraštėje akcentuojama žinomo žmogaus pavardė, tuomet tai ženklas, kad taip siekiama užkabinti jūsų dėmesį, ir sudominus pateikti melagingą informaciją.
Kuri verslo naujienų antraštė yra netikra?
Karantinas negrįžtamai pakeitė maisto produktų užsakymo į namus rinką
Darbo inspekcija tikrins, ar darbdavių skelbiamos prastovos nėra fiktyvios
Dėl karantino nukentėjusiems darbuotojams bus grąžinamos GPM įmokos už 2019 metus. Pasitikrinkite, kaip jas atgauti
Nemokamas sūris būna tik pelėkautuose! Jei pamatėte informaciją, kuri skamba per gerai, kad būtų tiesa, įsitikinkite, ar tai tikrai tiesa. Melagienose mėgstama manipuliuoti žmonėms atpažįstamų institucijų pavadinimais, bet tai gali slėpti ir sukčių pinkles. Pamatę neįtikėtinai gerus institucijų pasiūlymus, atsidarykite oficialias jų svetaines, ir įsitikinkite, ar jie išties paskelbė tokio pobūdžio informaciją.
Kuri sporto naujienų antraštė yra netikra?
Jau antroje treniruotėje „Lakers“ neteko veterano – lūžo pirštas
Namajunas įspūdingoje kovoje revanšavosi prieš UFC reitingo lyderę
Tik šiandien išankstiniai „Žalgirio“ sezono abonementai 70% pigiau
Norėdami jus apgauti, sukčiai bando viską skubinti. Dažnai reklamuojamos akcijos ar išskirtiniai pasiūlymai, kurie galioja tik šiandien, tik dabar, reikia kuo greičiau įvesti kortelės duomenis ir pirkti, nes pasiūlymo greitai gali nebelikti. Taip siekiama užkabinti žmogų, ir nepalikti laiko informacijos patikrinimui. Jei jaučiate, kad esate skatinamas pirkti kuo greičiau, stabtelėkite ir iš naujo perskaitykite pasiūlymą, patikrinkite jį oficialiuose minimų prekės ženklų šaltiniuose, ir net įsitikinę informacijos tikrumu, neveskite savo banko kortelės duomenų į internetinę parduotuvę, verčiau naudokitės mokėjimų tarpininkų paslaugomis.
Kuri mokslo naujienų antraštė netikra?
Tymų skiepuose rasta nutylėtų sudedamųjų dalių
Šiaurės Amerikos indėnai tūkstančius metų rūkė, tačiau visai ne tabaką
Nepavydėtina situacija: nepraėjus 24 val. po įsigijimo visiškai naujas telefonas – užsidegė
Yra temų, kurios pastaruoju metu net kunkuliuoja dėl žmonių nuomonių išsiskyrimo. Sąmokslo teorijos pritraukia daugybe ir teigiančių, ir neigiančių diskusijų dalyvių. Viena iš tokių temų yra skiepai ir antivakserių judėjimas. Skleisdami netikrą informaciją apie skiepus, antivakseriai mėgina pasitelkti jautrias emocijas, esą kažkas nuo visuomenės yra slepiama. Tai turėtų žadinti smalsumą ir baimę, emocijas, kurios išjungia racionalų mąstymą. Tad išvydę antraštes, kad nuo jūsų kažkas slepiama, neskubėkite išsigąsti, neišjunkite racionalaus proto. Nuomonę susidarykite tik patikrinę skirtingus šaltinius.
Kuri saugumo naujienų antraštė netikra?
Lietuva giria Astravo atominę elektrinę: „Ji labai saugi“
Putinas pasisakė apie Baltijos šalis: vienu sakiniu išdavė tikrąjį Kremliaus planą
Prezidentas dviem karininkams suteikė brigados generolo laipsnius
Kai norima žmones lengvai įtiktinti melaginga informacija, dažnai būna pasitelkiami asmenys, kuriais visuomenėje labai pasitikima. Pavyzdžiui, esą cituoajamas šalies prezidentas, nors jis tokių žodžių niekada nesakė. Jeigu atkreipėte dėmesį į tai, kad publikuojama informacija yra kelianti daug diskusijų, bet žinomo žmogaus citata yra užtikrintai šališka, gali būti, kad jus mėginama apgauti. Nukopijuokite citatą, ir su kabutėmis įveskite ją į Google paieškos langą, toks paieškos metodas leis įsitikinti, ar ši citata buvo minėta ir kituose šaltiniuose. Jei ji niekur daugiau nesikartoja, ko gero skaitote melagieną.